Home » Aktualności » Akcja charytatywna „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

Akcja charytatywna „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

„Jeśli myślisz, że masz niewiele – pomyśl o tych którzy nie mają nic. Jeśli dostaną szkolne przybory to będą mogli pójść do szkoły i nauczyć się pisać. Edukacja to najlepszy sposób, aby zmienić ich przyszłość.”

Dzieci w krajach objętych pomocą humanitarną bywa, że uczą się w klasach 100 osobowych, w których uczniowie są w różnym wieku, a jedynym zeszytem jest zeszyt z notatkami nauczyciela. Nikt, nawet nauczyciel, nie ma książki, a dzieci piszą kredą na drewnianych tabliczkach. Są również i takie szkoły, w których z powodu braku jakichkolwiek przyborów dzieci zmuszone są uczyć się wszystkiego na pamięć.
Nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania. Uczniowie w poprzedniej akcji zbierali dla rówieśników akcesoria medyczne, w tym roku były to przybory szkolne które trafią do dzieci z Afganistanu, Papui Nowej Gwinei i do Kamerunu. Zbiórka trwała od 8 do 12 lutego, uczniowie przynosili zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, gumki, temperówki, linijki itp., aby pomóc tym, którzy nie mają nic. W organizację akcji w naszej szkole włączyli się również harcerze z zastępu „Parasol” wraz z opiekunem Panią Magdaleną Bartosik. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę przyborów szkolnych serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                                                   Marzena Jóźwicka


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031