Home » Aktualności » Jura Krakowsko- Częstochowska

Jura Krakowsko- Częstochowska

W dniu 18-20 kwietnia uczniowie klasy VI b wraz z opiekunami Agnieszką Adamczyk i Łukaszem Kiełbem wyjechali na 3-dniową wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili zamki w Mirowie i Bobolicach. Ciekawą atrakcją tego dnia była piesza wycieczka w rezerwacie góra Zborów.

Drugi dzień to zajęcia wspinaczkowe, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez grupę instruktorów. Wycieczkowicze mogli samodzielnie wspinać się w pełnej asekuracji, uczestniczyć w zjazdach na linie, przechodzić przez most linowy oraz przedzierać się przez Jaskinię Głęboką. Po całodziennym wspinaniu uczniowie wzięli udział w nocnych podchodach po pięknej i malowniczej górze Zborów.

Trzeci dzień to poranny bieg na orientację, a także zwiedzanie najbardziej imponującego miejsca Jury – średniowiecznego zamku w Ogrodzieńcu. Podczas ekscytującej wycieczki po jego ruinach uczestnicy mogli wejść na wysokie baszty i poczuć średniowieczny klimat tych miejsc.

Ostatnim punktem, była Pustynia Błędowska. To polska Sahara, więc nie można było jej pominąć na naszym wycieczkowym szlaku.

To był cudowny czas, który przyczynił się do jeszcze większej integracji klasy, a przede wszystkim pokazał, że można w atrakcyjny sposób poszukiwać alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Agnieszka Adamczyk

zdjęcie 1 gory


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031