Home » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2016r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był to niezwykły apel wzorowany na rozdaniu Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Uczniowie wybierali nauczycieli w anonimowej ankiecie w 11 kategoriach. Wszystkie tytuły były przyjęte z uśmiechem, a czasami z wielkim zaskoczeniem.
A kto otrzymał Nauczycielskie Oscary? – Oto lista zwycięzców.

Tytuł „Uśmiech Roku” przyznano Panu Łukaszowi Kiełbowi, któremu bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor.

Kolejny wspaniały Oscar, a właściwie dwa, czyli „Luzak Roku” oraz „Złota Katarynka” trafiły na ręce Pana Marka Skrzyńskiego.

„Chodziarzem Roku” została Pani Agnieszka Kalisz, to ona według uczniów najszybciej porusza się po szkolnym korytarzu.

„Najbardziej opanowanym nauczycielem”  została Pani Joanna Kotuła, która potrafi utrzymać nerwy na wodzy.

Ta nauczycielka jest niczym gwiazda na czerwonym dywanie…. Według uczniów  na tytuł „Modnisia Roku” zasłużyła Pani Ewa Więckowska.

Hm… trzy sekundy do dzwonka i już myślał uczeń, że mu się z pracą domową upiecze? Oj co to, to nie
Ten nauczyciel wie, że praktyka czyni mistrza. Im więcej ćwiczysz, tym więcej umiesz. A powtarzanie jest matką wiedzy. Choć w naszej szkole jest wielu takich nauczycieli, to tytuł „Pracodomowoholika” trafił do Pani Agnieszki Adamczyk.

„Mistrz ciętej riposty”, to człowiek elokwentny, wygadany i wie co powiedzieć w każdej sytuacji. Czasami potrafi odgryźć się tak,  że aż szkolne kapcie spadają. Oskara w tej kategorii otrzymał Pan Konrad Kasperek.

Kiedy uczniowie rozpoczynali naukę w tej szkole, każdy z nich trochę się bał. To był strach przed nowym otoczeniem i nowymi nauczycielami. Aż nagle wśród tylu spracowanych osób pojawiła się ta jedna, jedyna. Pani Elżbieta Biała otrzymała  Oscara: „Bratnia Dusza” .

Dobre przekazanie wiadomości przez nauczyciela to podstawa dobrej edukacji. W naszej szkole każdy nauczyciel potrafi świetnie przekazywać swoją wiedzę, ale są wśród nich tacy, którzy robią to w sposób szczególnie skuteczny. Tytuł  „Genialnego Nauczyciela” otrzymała Pani Kinga Teter.

Oskara „Woźna Roku” przyznano Pani Dorocie Czerwińskiej.

Galę uświetniły występy naszych solistek : Martyny Buczkowskiej oraz Emilii Rycerz z klasy VI A.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dziękujemy za współpracę wszystkim uczniom.

Ewa Więckowska

14641956_351191401884989_8368012912915593003_n