Home » Aktualności » ,,Ja czytam, … my czytamy, …”

,,Ja czytam, … my czytamy, …”

                 Początek października w naszej szkole to inauguracja akcji głośnego czytania w roku szkolnym 2016/2017. Już w ubiegłym roku czytaliśmy wybrane przez uczniów książki. Kontynuujemy więc tę ideę, bo naprawdę warto.

              Można powiedzieć, że dzień bez czytania, to dzień stracony. Dlatego my nie tracimy żadnego dnia. Codziennie w naszej  szkole, zgodnie z ustalonym harmonogramem, na określonej godzinie lekcyjnej uczniowie wszystkich klas przez 10 minut czytają wybrane przez siebie utwory literackie, książki, które lubią i chętnie po nie sięgają. Najmłodszych uczniów w świat książek  wprowadzają nauczyciele, starsi uczniowie –czytają sami.

                To naprawdę pożytecznie wykorzystany czas. Czytanie wzbogaca język i wyobraźnię, uczy myślenia, pomaga w zrozumieniu ludzi, świata i siebie, kształtuje hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych. Z bohaterami książek można przeżywać fantastyczne przygody i odbywać niezapomniane podróże.

Kornel  Makuszyński napisał:

,,Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można.”

          My czytamy i pustce w naszym życiu mówimy : NIE!

A. Wnuczek

User Comments

User Comments

A co o akcji głośnego czytania sądzą nasi uczniowie? Oto ich opinie:

– Czytanie daje nam mądrość i wiedzę.

– Poszerzamy zasób naszego słownictwa.

– Jest to ,,trening’’ przygotowujący do płynnego czytania.

– Możemy zwrócić uwagę na poprawną pisownię: ćwiczymy ortografię.

– Lepiej rozumiemy to, co czytamy.

– Uczymy się, co jest w życiu ważne.

– Poznajemy nowe słowa.

– Głośne czytanie w klasie jest zachętą do sięgnięcia po książkę w domu, wolnym czasie.

Opinie uczniów zebrała p. A. Krzysztoń


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31