Home » 2016 » październik » 23

Daily Archives: 23 października, 2016

Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w ZBIÓRCE „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA w LUBLINIE UL. METARULGICZNA 5 zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży do 28 października 2016 r.

Zbierane rzeczy to :

• karma sucha,
  • karma w puszkach,
  • ryż, makaron, kasza,
  • koce, ręczniki,
  • zabawki dla zwierzaków.

Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim pomoc bezdomnym zwierzętom, ale także powinna być inspiracją do zauważania wszystkich potrzebujących. Przynoszone rzeczy proszę składać do p. Konrada Kasperka. Po zakończeniu akcji dary zostaną przekazane pod opieką p. K. Kasperka wraz z uczniami naszej szkoły.

Konrad Kasperek

schronisko

Zbieramy plastikowe nakrętki !!!

Pomagamy dzieciom z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Od dnia 24 października 2016 roku do 31 maja 2017 roku, Nasza Szkoła włącza się w pomoc dla  podopiecznych z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Pomoc polega na zbiórce plastikowych zakrętek i odbywa się pod hasłem:

,, Zamień śmieci w radość chorych dzieci ! ,,

Dzięki środkom zebranym w Zakręconej Akcji spełniane są marzenia Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Koordynator Konrad Kasperek

nakretka

XVI Dzień Papieski

Dnia 13 października 2016r. uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na apelu z okazji XVI Dnia Papieskiego „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”. Apel przygotowały klasy IV i VI pod kierunkiem p. Agnieszki Kalisz i p. Anety Mirosław, a oprawę muzyczną w wykonaniu szkolnego chóru przygotował p. Andrzej Wierzchowiak.

Aneta Mirosław

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

17 września rozegrane zostały XIII mistrzostwa naszej szkoły w tenisie stołowym. Organizatorem zawodów, tak jak i w ubiegłych latach, był trener naszych pingpongistów Krzysztof Kozłowski. W zawodach, które obejmowały dwie kategorie wiekowe, wzięło udział ponad 40 zawodników.  Klasą dla siebie był, podobnie jak w ubiegłym roku, Szymon Kaźmierak, który wygrywając z Damianem Jargiełą został supermistrzem szkoły. A oto najlepsi, którzy jednocześnie zakwalifikowali się do mistrzostw powiatu:

dziewczyny kl. IV i młodsze

1. Król Patrycja