Home » 2016 » listopad » 06

Daily Archives: 6 listopada, 2016

Jesteśmy SMART

W czwartek 3 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień z Technologią. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły byli SMART. A SMART to znaczy Sprytni, Mobilni, Aktywni, Rozsądni i przede wszystkim Technologicznie zakręceni.

W dniu tym uczniowie klas młodszych oglądając wraz z p. Łukaszem Kiełbem bajki edukacyjne zapoznawali się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonii komórkowej. Uczniowie klas starszych wraz z p. Anetą Mirosław po zapoznaniu się z filmem mówiącym o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z facebooka wzięli udział w szkolnym quizie w serwisie internetowym kahoot. Quiz ten wygrał Marcin Kamieniarz z klasy Vb. Wszyscy uczniowie w szkole tego dnia mogli korzystać z telefonów komórkowych i tabletów, którymi łączyli się z bezprzewodowym internetem ogólnie dostępnym dla wszystkich.

W czwartek zakończony został również szkolny konkurs graficzny, w którym uczniowie za pomocą programu Paint przedstawiali w jaki sposób wykorzystują komputery do zabawy, nauki i rozrywki.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za organizowanie lekcji z wykorzystaniem urządzeń komputerowych oraz za pomoc w przeprowadzeniu szkolnego dnia z technologią.

Aneta Mirosław, Łukasz Kiełb

„Kup Pan Szczotkę”

„Kup Pan szczotkę” to kolejna akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania, w której bierze udział nasza szkoła. Zbieraliśmy już przybory szkolne i akcesoria opatrunkowe, które trafiły do różnych ośrodków misyjnych na terenie Afryki. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki szczoteczek i past do zębów. Uczniowie przez ponad 2 tygodnie przynosili szczoteczki i pasty do mycia zębów. Udało nam się zebrać 45 szczoteczek oraz 23 pasty. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję chcielibyśmy serdecznie podziękować oraz zachęcić do  udziału w kolejnych akcjach charytatywnych, które będą organizowane w naszej szkole.

Marzena Jóźwicka

img_20161104_1500411