Home » Aktualności » „Pszczoła to skarb”

„Pszczoła to skarb”

W Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Fabrycznym 30 września 2016 roku został uroczyście podsumowany konkurs  „Pszczoła  to skarb” w ramach 35 Wojewódzkich Spotkań Pszczelarzy.

Gośćmi honorowymi konkursu byli przedstawiciele Urzędu Miasta Kraśnika, Starostwa Powiatowego oraz wicekurator lubelski p. Eugeniusz Pelak. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o pszczołach i ich produktach a także  rozwijanie twórczości plastycznej, literackiej i fotograficznej.

Wśród 60 nagrodzonych prac  znalazły się  prace plastyczne trzech uczennic Szkoły Podstawowej im. ks. S. Zielińskiego w Stróży. Wiktoria Kazula, Katarzyna Paszkowska i Karina Wołoszyn  z klasy III „ b” otrzymały książki i dyplomy. Po uroczystym wręczeniu nagród przez p. A. Gotnera ze Starostwa Powiatowego, nagrodzonym, wyróżnionym i pozostałym uczniom prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy p. Stanisław Różyński podziękował za wkład, piękne rysunki i za udział w konkursie. Potem odbył się słodki poczęstunek.  Na zakończenie dziewczynki obejrzały wystawę prac i wróciły do szkoły bardzo zadowolone.

Anna Krzysztoń


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930