Home » Aktualności » SKO to jest to

SKO to jest to

Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje Szkolna Kasa Oszczędności.
26 listopada 2016 r. odbył się szkolny apel mający na celu propagowanie wśród uczniów idei oszczędzania.
Aby zachęcić naszych uczniów do systematycznego korzystania z SKO i oszczędzania pieniędzy, uczniowie z klasy VIb i IIIb pod opieką pani Bożeny Brytan zaprezentowali inscenizację pod tytułem „SKO to jest to”, której motywem przewodnim było to, że „Szkolna Kasa Oszczędności uczy nas gospodarności, solidarności, zaradności i wytrwałości…”
Po zakończonym przedstawieniu Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków – uczniów z klasy pierwszej. Pierwszaki otrzymały książeczki SKO i od tej pory mogą, tak jak starsi koledzy, zbierać swoje oszczędności na książeczkach, by potem spełnić swoje marzenia…

Bożena Brytan


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.