Home » Aktualności » Mikołajki klas piątych

Mikołajki klas piątych

7 grudnia obie klasy piąte, czyli klasa integracyjna 5a i klasa 5b wraz z wychowawcami, z okazji Mikołaja wybrały się na film Viviana do kina w Lublinie.

Po ciekawym filmie p. Joanna  Kotuła sprawiła nam jeszcze jedną ciekawą atrakcję, a mianowicie jak co roku, wstęp na Uniwersytet Medyczny. Tym razem byliśmy w Katedrze i Zakładzie Biologii z Genetyką na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. Tematem naszego spotkania były pasożyty. Doktoranci z Uniwersytetu Medycznego mieli przygotowaną dla nas prezentację o pasożytach oraz informacje w wersji papierowej, jak też wiele ciekawostek z życia pasożytów. Dowiedzieliśmy się, że większością z nich zarażamy się poprzez rzadkie mycie rąk, owoców i warzyw albo jedząc surowe mięso. Każdy z uczniów miał przygotowany mikroskop z odpowiednim preparatem, gdzie mogliśmy oglądać min. różnorakie tasiemce, glisty, owsiki i kleszcze.

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, ponieważ chyba każdy z nas po raz pierwszy oglądał z bliska prawdziwego tasiemca o długości 15m czy obraz ruszających się pasożytów w organizmie człowieka.

Wszyscy z wycieczki wrócili bezpieczni i zadowoleni, bogaci w nową wiedzę zarówno z przesłanki filmu jak i zajęć na Uniwersytecie Medycznym i pomimo niezbyt przyjemnego tematu jakim są pasożyty, większość miała jeszcze ochotę na jedzenie w MC Donaldzie.

Agnieszka Chodara


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031