Home » 2016 » grudzień » 15

Daily Archives: 15 grudnia, 2016

„Czytanie książek – to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

W. Szymborska

Do biblioteki szkolnej dotarły już prawie wszystkie książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wśród nowo zakupionych pozycji znajdziecie między innymi takie nowości wydawnicze jak: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” oraz kolejne tomy „Pamiętnika nastolatki”. Dla dzieci z klas 1-3: „Vaiana”. Specjalnie dla chłopców seria: „Bohaterowie z boiska” – Zbigniew Boniek, Sebastian Mila, Arkadiusz Milik, Łukasz Fabiański.

Zapraszamy do biblioteki!

M.Urbańczyk

Co słychać w świetlicy szkolnej?

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie chętnie spędzają czas przed lekcjami jak i tuż po nich. W ostatnich dniach coraz bardziej można u nas odczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na tablicach ściennych zawisły wykonane przez uczniów prace plastyczne, wspólnie  ubraliśmy choinkę. Nie zabraknie też u nas wspólnego śpiewu kolęd, a w czwartek 20.12.2016r. uczniowie i wychowawcy będą sobie składać  świąteczne życzenia i dzielić się opłatkiem.

Chcemy aby ta przedświąteczna atmosfera zagościła też w pozostałych salach lekcyjnych naszej szkoły, postanowiliśmy wykonać stroiki, które uczniowie zaniosą do swoich klas.

Katarzyna Zielnik

Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu

Dnia 12 XII 2016 roku uczniowie klasy III b oraz klas IV – VI udali się do CKiP w Kraśniku na przedstawienie pt.: „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl ten, w barwny i wesoły sposób przedstawiał różne codzienne perypetie bohaterów. Uczniowie mogli w ich przygodach dostrzec swoje przygody, doświadczenia ale i problemy z jakimi przychodzi im się zmierzyć każdego dnia.
Spektakl był bardzo pouczający i z dużą dozą humoru. Wszystkim bardzo się podobał o czym świadczyły gromkie brawa.

Bożena Brytan

grudzień 2016