Home » Aktualności » Bal na 47 chromosomów i zajęcia z pierwszej pomocy w Lublinie

Bal na 47 chromosomów i zajęcia z pierwszej pomocy w Lublinie

        4 grudnia chór szkolny oraz chętni uczniowie z klasy integracyjnej, jak co roku wybrali się na choinkę, by śpiewać i bawić się z dziećmi chorymi na choroby genetyczne. Kierownikiem naszej wycieczki była jak zawsze p. J. Kotuła wraz z opiekunami: p. A. Wierzchowiakiem – opiekunem występu artystycznego, p. A. Myszak, A. Chodara i M.Kozłowska. Jak co roku nie pojechaliśmy do dzieci z pustymi rękami. Oprócz wcześniejszej zbiórki maskotek, słodyczy i pieniędzy z kawiarenki na słodycze do paczek dla dzieci, rodzice uczniów oraz nauczyciele zaoferowali pyszne domowe ciasto i owoce, na poczęstunek dla wszystkich biorących udział w choince.

        Zanim dotarliśmy na choinkę, dzięki p. Asi, trafiliśmy na warsztaty odbywające sięw Tarasach Zamkowych nt. budowy ciała ludzkiego. Zobaczyliśmy m.in. jak wygląda mózg człowieka, jak żyły pompują krew, przypomnieliśmy sobie budowę szkieletu człowieka oraz jego organy wewnętrzne. Najfajniejszym punktem tego programu okazał się pokaz udzielania pierwszej pomocy, gdzie uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pomocy potrzebującym, a najbardziej aktywni, poćwiczyć resuscytację na przygotowanym fantomie.

        Naładowani pozytywną energią i z dobrym humorem udaliśmy się na Miasteczko Akademickie, gdzie na hali sportowej czekały na nas dzieci, zaprzyjaźnieni z naszą szkołą studenci na czele z profesorami Anną i Januszem Kockimi. Nasz chór szkolny swoim występem rozbawił wszystkich tak, że  do piosenki „Pędzą, pędzą sanie…” zaczął nagle padać sztuczny śnieg, a Św. Mikołaj przyszedł zobaczyć co się dzieje i pomagał dzwonić dzwonkiem. Bawiliśmy się wszyscy razem na nadmuchanych zjeżdżalniach, braliśmy udział w zabawach zorganizowanych przez Klub Animatorów „Klanza”, a na koniec wszystkie grzeczne dzieci dostały paczki od Mikołaja oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

        Dziękujemy opiekunom za opiekę i poświęcony swój wolny czas, rodzicom z klasy Va za pyszne przygotowane ciasto, paniom z Tarasów Zamkowych za wykład i przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy, studentom z Uniwersytetu Medycznego za wspaniałą, wspólną zabawę, w której wspólnie z podopiecznymi Zakładu Genetyki mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć.

       Ten wspólnie spędzony czas, nie tylko nas integruje, ale uczy pokory i spojrzenia na niektóre rzeczy z innej perspektywy.

        Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak się bawiliśmy zapraszamy na stronę facebooka naszej szkoły.

Do zobaczenia za rok

A. Chodara


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728