Home » Aktualności » Biała Szkoła  2017

Biała Szkoła  2017

Już trzeci raz 30 uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Zielińskiego w Stróży uczestniczyło w zajęciach Białej Szkoły w Krasnobrodzie w dn. 28.01.-30.01.2017r.

W tym roku byli to uczniowie klas: VIa, Va, Vb, IVb, IIIa i IIa. Tam pod opieką trzech instruktorów oraz nauczycieli p. Ewy Kret i p. Marzeny Jóźwickiej nabywali oraz doskonalili umiejętności jazdy na nartach i desce snowboardowej. Zajęcia odbywały się na stoku narciarskim Jacnia.

Jednak Biała Szkoła to nie tylko nauka i doskonalenie sportów zimowych. To także poznanie najpiękniejszych zakątków Polski. Tym razem szlakiem turystycznym biegnącym przez las uczniowie dotarli do kapliczki św. Rocha. Trasa ze względu na duże ilości śniegu była bardzo trudna. Jednak  warto było pokonać wszystkie utrudnienia, aby zobaczyć prześliczną kapliczkę położoną w środku lasu. Wyprawa do kapliczki zakończona została wieczornymi ,,podchodami”, które wszyscy będą długo pamiętać. Biała Szkoła to także zajęcia kulinarne ,,Kuchcikowo”, nauka piosenek turystycznych oraz różnorodne zabawy integracyjne.

Wszyscy uczestnicy oprócz tego, że nabyli nowe sportowe umiejętności, uczyli się też bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Mimo zmęczenia do domów wrócili bardzo zadowoleni, planując już następny wyjazd.

Organizator wyjazdu: Ewa Kret


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728