Home » 2017 » luty » 17

Daily Archives: 17 lutego, 2017

Tenisiści na medal

W dniach 9 i 10 lutego 2017r. reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszej szkoły, wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym, które odbyły się w Liśniku Dużym.

Wśród dziewcząt większy sukces odniosła nasza młodsza drużyna w składzie Patrycja Król i Ania Biegaj. Dziewczęta te zajęły III miejsce w swojej kat. wiekowej. Ich starsze koleżanki: Maryla Michałek i Emilia Rycerz uplasowały się na IV pozycji.

Wśród chłopców już kolejny raz w powiecie nie mieli sobie równych Szymon Kaźmierak i Bartek Wielgus, którzy zwyciężyli w najmłodszej kat. wiekowej. Ich starsi koledzy uplasowali się z kolei na V pozycji.

Po tych zawodach nasza szkoła wśród wszystkich szkół powiatu kraśnickiego zajmuje bardzo wysokie II miejsce w punktacji prowadzonej w ramach PWSSz w roku szkolnym 2016/2017.

Dziękujemy naszym reprezentantom i życzymy im kolejnych sukcesów.

Łukasz Kiełb

Lekki Tornister

Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Lekki Tornister”.

W projekcie tym biorą udział klasy I-III. Jego organizatorem jest  Fundacja Rosa, Fundacja  Sensoria z siedzibą we Wrocławiu oraz Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie.

Celem projektu jest:
Rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.

Projekt „Lekki Tornister” skierowany jest do uczniów i ich rodziców. Założeniem tego projektu jest szczególne zwrócenie uwagi na problem przeciążonych tornistrów najmłodszych uczniów, a co za tym idzie ryzyko powstawania u nich wad postawy. Chcemy zwrócić uczniom uwagę na problem ich ciężkich tornistrów. Zapoznać z 10 zasadami zdrowego kręgosłupa. Pokazać jakie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup możemy wykonywać zarówno w szkole, jak i w domu. A przede wszystkim zwrócić uwagę na rzeczy zbędne, które „przychodzą” do szkoły w tornistrach razem z najmłodszymi.

Więcej informacji o projekcie na stronie http://lekkitornister.org

luty 2017