Home » Aktualności » Lekki Tornister

Lekki Tornister

Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Lekki Tornister”.

W projekcie tym biorą udział klasy I-III. Jego organizatorem jest  Fundacja Rosa, Fundacja  Sensoria z siedzibą we Wrocławiu oraz Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie.

Celem projektu jest:
Rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.

Projekt „Lekki Tornister” skierowany jest do uczniów i ich rodziców. Założeniem tego projektu jest szczególne zwrócenie uwagi na problem przeciążonych tornistrów najmłodszych uczniów, a co za tym idzie ryzyko powstawania u nich wad postawy. Chcemy zwrócić uczniom uwagę na problem ich ciężkich tornistrów. Zapoznać z 10 zasadami zdrowego kręgosłupa. Pokazać jakie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup możemy wykonywać zarówno w szkole, jak i w domu. A przede wszystkim zwrócić uwagę na rzeczy zbędne, które „przychodzą” do szkoły w tornistrach razem z najmłodszymi.

Więcej informacji o projekcie na stronie http://lekkitornister.org


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728