Home » Aktualności » Antonina Rej – laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego ,,Piórem i pędzlem…”

Antonina Rej – laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego ,,Piórem i pędzlem…”

Dnia 03. 03. 2017r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie został podsumowany II Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki ,,Piórem i pędzlem…”. Temat konkursu: ,,Z uśmiechem przez świat!”. Na to podsumowanie została zaproszona Antonina Rej, uczennica klasy VIa wraz z nauczycielem języka polskiego Małgorzatą Kozłowską. Komisja konkursowa przyznała Tosi wyróżnienie za nadesłany wiersz pt. „Na smyczy”. Tosia kilkakrotnie brała udział w konkursach literackich, jednak ogólnopolskie wyróżnienie było dla niej dużym zaskoczeniem. Wyrazić swoje myśli, uczucia, doznania poprzez poezję to niezwykła sztuka. Właśnie taką umiejętność posiada Tosia, która pisze wiersze pod wpływem chwili i natchnienia. Jej prace są wyjątkowe, obdarzone głębokimi przemyśleniami. Bardzo cieszymy się z Tosi osiągnięcia. Życzymy Jej dalszych sukcesów, niech z poezją będzie ,,za pan brat” a wkrótce o Tosi znowu usłyszymy. ,,Poezja jednoczy a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem” (K. Kampe).

Małgorzata Urbańczyk

 

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031