Home » Aktualności » „Lekki Tornister”- sprawozdanie

„Lekki Tornister”- sprawozdanie

W ramach projektu „Leki tornister” na przełomie lutego i marca w każdej klasie pierwszej, drugiej i trzeciej odbyły się lekcje, których celem było podniesienie świadomości i wiedzy dzieci z zakresu nawyków prawidłowej postawy, badanie rzeczywistych przyczyn zbyt ciężkich tornistrów oraz pozyskanie danych o przeciętnym ciężarze tornistrów.

Na zajęciach uczniowie zostali zapoznani z 10 zasadami zdrowego kręgosłupa, poznali ćwiczenia na prosty kręgosłup, które można wykonywać w klasie i na zajęciach wychowania fizycznego oraz w domu, przypomnieli też prawidłową postawę podczas siedzenia w ławce. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali piosenkę pt. „Lekki tornister ”, którą następnie improwizowali ruchowo. Wysłuchali też opowiadania pt. „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka” – bajki o tornistrze Mikołajka. Następnie było uzupełnianie kart z zadaniami, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę nt. prawidłowej postawy ciała, wyboru tornistra oraz odpowiedniego przygotowania do szkoły. Na zakończenie zostały zważone tornistry wszystkich uczniów i odbyła się rozmowa na temat niepotrzebnych rzeczy przyniesionych do szkoły. Rzeczy zbędne zostały przeniesione do szafek w klasie lub
w szatni.

Elżbieta Biała


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031