Home » Aktualności » Wycieczka klas IV do Warszawy

Wycieczka klas IV do Warszawy

W poniedziałek 22.05.2017r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Wyruszyli wcześnie rano i o godzinie 10.00 Warszawa przywitała ich piękną, słoneczną pogodą. Na starówce spotkali się z Panem  przewodnikiem, który opowiadał im ciekawą historię Warszawy. Spacerowali Starym  Miastem, podziwiając  piękne widoki i zabytki m.in. widzieli Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Syrenki Warszawskiej oraz wypowiadali życzenia przy Dzwonie Zygmunta.
O godzinie 11.15 usłyszeli hejnał rozbrzmiewający  z Zamku Królewskiego.
Następnie przeszli obok Pałacu Prezydenckiego i skierowali się na Plac Defilad, aby zobaczyć zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po ogromnym parku zwanym Łazienkami. Uczniowie mogli tam podziwiać różne gatunki drzew, krzewów i wielobarwne kwiaty. Najfajniejszą atrakcją w Łazienkach okazały się  być pawie i wiewiórki, które przyzwyczajone do codziennych odwiedzin ludzi podchodziły bardzo blisko w poszukiwaniu orzechów i innych smakołyków.
Następnie krótki przystanek na obiad w Centrum Kopernika i przed nimi główny cel wycieczki, czyli zwiedzanie Stadionu Narodowego.  Była to dla nich najbardziej ekscytująca atrakcja.
Razem z Panem przewodnikiem odkrywali  Trasę  Piłkarzy, szli tą samą drogą co ich idole : Lewandowski, Pazdan,  Krychowiak, Szczęsny i wielu, wielu innych. Siedzieli na ławkach rezerwowych, widzieli szatnie piłkarską z koszulkami piłkarzy, sale konferencyjną ,przy okazji zadawali wiele pytań na które Pan przewodnik chętnie odpowiadał.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i tak pod koniec dnia z głowami pełnymi wrażeń, zmęczeni i trochę opaleni wyruszyli w drogę powrotną do Stróży.

E. Chodara


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930