Home » Aktualności » „Świat mnie ciągle na nowo zaskakuje i  zachwyca… „

„Świat mnie ciągle na nowo zaskakuje i  zachwyca… „

25.05.2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem     Kydryńskim dziennikarzem, radiowcem, podróżnikiem, muzykiem, fotografikiem, autorem tekstów. W spotkaniu uczestniczyło około 80 osób a także siedmioro uczniów z klasy VI a: Antonina, Gabriela, Maryla, Oliwia, Wioleta, Dominik i Piotr. Autor 25 lat temu odbył swoją pierwszą  podróż do Afryki i od tej pory tam ciągle powraca. Barwnie opowiadał o swoich „wędrowaniu” po Czarnym Lądzie na różne sposoby piechotą ,czółnem, jeepem, wielbłądem, samolotem, w grupie i sam. Był w wielu krajach w Liberii, Etiopii, Kongu, Zairze, Rwandzie, Somalii, Ghanie, Tanzanii, Marakeszu, Sierra Leone , wspinał się na Kilimandżaro. Podróżuje bo kocha Afrykę, zachwyca się jej pięknem, fotografuje je. I ciągle jest na początku drogi, dlatego wciąż wraca tam, gdzie „ogarnia człowieka niedoświadczany nigdzie indziej spokój”. Z każdej wyprawy przywozi wspomnienia, setki fotografii, muzykę i… szczęście, a potem pisze. I właśnie promował swoją najnowszą książkę „Biel”. Jest to także tytuł płyty, gdyż M. Kydryński od 13 lat wydaje co roku płytę. Na zakończenie podróżnik podpisywał swoją książkę, nasi uczniowie podczas składania autografów krótko z nim porozmawiali i złożyli życzenia urodzinowe. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930