Home » Aktualności » Poznajemy Roztocze

Poznajemy Roztocze

W dniach 24.09-26.09.2017 r. odbyła się kolejna edycja Zielonej Szkoły. Tym razem uczniowie  klasy III  ,,a”  Szkoły  Podstawowej w Stróży pod opieką  nauczycieli: Ewy  Kret, Edyty Powęski oraz Katarzyny Pytlak poznawali najpiękniejsze zakątki Roztocza.

Pierwszy dzień Zielonej Szkoły rozpoczął się wizytą w Doboszówce. To właśnie tam uczestniczyli w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka”, gdzie w praktyczny sposób mogli utrwalić sobie wiadomości na temat wyrobu chleba, poznane na edukacji przyrodniczej.

Pobyt w Doboszówce zakończyła przejażdżka na koniach oraz strzelanie z profesjonalnego łuku. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarli do Krasnobrodu. To właśnie tam w Ośrodku Wypoczynkowym Pszczeliniec nocowaliśmy- niektórzy uczniowie już trzeci raz. Pierwszy dzień Zielonej Szkoły zakończyło ognisko oraz śpiewy przy akompaniamencie gitary Pana Piotra. Drugi dzień to  zwiedzanie ZOO w  Zamościu, zabawy w parku linowym oraz Zamojska Starówka. Po zajęciach  Kuchcikowa, podczas których każdy przygotował sobie kolację, odbyły się długo wyczekiwane ,,podchody”. Zmęczeni  leśną, nocną zabawą  wszyscy szybko usnęli. Trzeci dzień  wyjazdu to zabawy nad zalewem w Krasnobrodzie. Tam właśnie dzieci miały możliwość nauczyć się gry w ,,rugby’’, ,,kule-bule’’ oraz inne ciekawe zabawy. W Krasnobrodzie  zwiedzaliśmy  Sanktuarium, Muzeum Regionalne, Ptaszarnię oraz Kaplicę  ,,Na Wodzie”. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy na Zielonej Szkole był Zwierzyniec. Tam zobaczyliśmy  ,,Kamień Szarańczy’’ oraz budynki Ordynacji  Zamojskiej. Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną ,,Po Wydmie’’ do Stawów Echo, gdzie nastąpiło podsumowanie wyjazdu oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Wyjazd na Zieloną Szkołę to nabywanie nowych wiadomości i umiejętności poprzez działanie. To także integracja zespołu rówieśniczego, wzajemna pomoc i radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Ewa Kret, Edyta Powęska


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031