Home » Aktualności » Wizyta Węgrów

Wizyta Węgrów

W dniach 1-4 września gościliśmy w Stróży delegację młodzieży węgierskiej z nauczycielami oraz Panią dyrektor z miejscowości Bihornogybajom.To właśnie z nimi będziemy współpracować przez kolejne 2 lata w ramach projektu Erasmus+.

Delegacja przyjechała na zaproszenie władz  Gminy Kraśnik.  Jednym z celów wizyty była integracja młodzieży polsko-węgierskiej oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem naszej Szkoły.

W piątek delegacja została uroczyście przywitana przez pracowników naszej szkoły, a następnym punktem wizyty było zwiedzanie  naszej placówki.

Jedną z atrakcji w naszej szkole były zawody sportowe,  które zostały przygotowane przez naszych nauczycieli od wychowania fizycznego.  Uczniowie zostali podzieleni na dwie, mieszane drużyny, co sprzyjało ich integracji. Trochę zmęczeni , ale z uśmiechami na twarzach brali udział w kolejnych konkurencjach.

Po południu, delegacja wyruszyła do Doboszówki, gdzie poznali tajniki wyrabiania chleba w myśl hasła: „Od ziarenka do bochenka”.

Uczniowie z Węgier odwiedzili również Lublin, zwiedzali Stare Miasto i poznali historię Lublina. Ponadto, spędzili miło czas w Parku Trampolin.

W przyszłym roku powitamy ich ponownie wraz z młodzieżą z  Rumunii, ale już w ramach projektu „Ekologiczne znaczy logiczne”.

 

Ewa Więckowska

 

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031