Home » Aktualności » DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

„Wiedzę możemy zdobywać od innych,

 ale mądrości musimy nauczyć się sami”

A. Mickiewicz

14 października w Polsce jest Dniem Edukacji Narodowej. To święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które  obchodzimy bardzo uroczyście. Nauczyciele otrzymują medale, Krzyże Zasługi oraz podziękowania od rodziców i uczniów. Zwłaszcza w szkołach podstawowych z tej okazji organizowane są apele i przedstawienia.

Również w naszej szkole ten dzień był szczególny, 13 października 2017r. odbyła się  uroczysta akademia. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kraśnik pan Mirosław Chapski oraz zaproszeni nauczyciele emerytowani.  Montaż słowno – muzyczny pod opieką pań: Honoraty Kołodziej, Katarzyny Zielnik i Aliny Bańki przygotowali uczniowie klasy III b i klas V. Całą uroczystość uświetnił chór szkolny pod kierownictwem pana Andrzeja Wierzchowiaka. Występujący w nim uczniowie w  imieniu wszystkich dzieci wyrażali wdzięczność swoim nauczycielom i nauczycielom emerytom oraz  pracownikom obsługi za trud wkładany w ich nauczanie i wychowanie. Prezentowane piosenki były dopełnieniem tych podziękowań.

Nauczyciel to osoba, od której uczymy się. To ktoś, kto zadziwia nas swoją mądrością, inteligencją, inspiruje i motywuje do działania. Dlatego przygotowany występ obfitował w liczne życzenia i podziękowania.

 

Honorata Kołodziej

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031