Home » 2017 » grudzień » 21

Daily Archives: 21 grudnia, 2017

Grudzień w świetlicy

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia można było dostrzec w świetlicy szkolnej już od początku grudnia! W pierwszych dniach miesiąca na zajęciach plastycznych  wykonywaliśmy przeróżne wizerunki św. Mikołaja, wesołe renifery oraz aniołki. Dzieci chętnie robiły ozdoby choinkowe i kartki świąteczne. Wszystkie prace zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów, a nauczyciele świetlicy w trakcie prowadzonych zajęć, opowiadali o tradycjach przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Starania świetliczaków docenił także św. Mikołaj, który odwiedził nas, przynosząc drobne upominki w postaci słodyczy. Dzieci na zajęciach świetlicowych robiły piękne stroiki świąteczne, a także wspólnie ozdabiały pierniczki. W tym miesiącu wychowankowie świetlicy mieli okazję uczestniczyć w różnych  konkursach o tematycznych świątecznej.

Ostatni tydzień w świetlicy upłynął nam na wspólnym śpiewaniu i słuchaniu kolęd. Nasza sala jest przepełniona ozdobami i dekoracjami, nie zapomnieliśmy również o choince, na którą sami wykonaliśmy wszystkie ozdoby, co dało nam dużo powodów do radości, tym samym wspólnie spędzony czas upłynął nam w miłej i świątecznej atmosferze.

Świąteczny turniej w tenisie stołowym

W minioną sobotę i niedzielę tj. 16 i 17 grudnia w Kraśniku odbył się II Ogólnopolski Świąteczny Turniej w tenisie stołowym. Nasi zawodnicy mieli więc okazję zagrać z najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych z innych województw oraz z Ukrainy niemalże w „domu”. Bardzo dobry wynik osiągnął Szymon Kaźmierak, który w kategorii żaków zajął piąte miejsce ulegając tylko późniejszemu zwycięzcy z Jarosławia. Sam awans do najlepszej ósemki turnieju był najlepszym osiągnięciem Szymona w dotychczasowych startach na zawodach rangi ogólnopolskiej. Szesnaste miejsce w tej samej kategorii zajął Błażej Wielgus. Nagrody najlepszej ósemce turnieju w każdej kategorii wręczył osobiście wiceminister sportu poseł Jarosław Stawiarski. Same zawody mogły się odbyć dzięki finansowemu wsparciu ministerstwa sportu.

Krzysztof Kozłowski

Opatrunek na ratunek

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
                                                                                       Jan Paweł II

Już po raz kolejny raz zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”. W ten sposób nasza szkoła  włącza się do akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania, z która współpracujemy od kilku lat. Zbieramy: gazy, kompresy,  plastry, bandaże,  strzykawki,  rękawice jednorazowe gumowe,  które trafią do polskich ośrodków misyjnych szczególnie do krajów trzeciego świata. Wszystkie wymienione wyżej rzeczy muszą być  NOWE. Zbiórkę w poszczególnych klasach będą prowadzić dwa razy tygodniu wolontariusze szkolnego Koła Caritas do dnia  15 stycznia 2018r.

Bardzo liczymy na waszą pomoc i wsparcie, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Szkolne Koło Caritas

grudzień 2017