Home » 2018 » styczeń » 13

Daily Archives: 13 stycznia, 2018

? Brawo SCORPIONS ?

W sobotę 13 stycznia pierwsza w historii naszej szkoły drużyna konstruktorów robotów, wystartowała (z powodzeniem) w pierwszych w Polsce Wschodniej zawodach FIRST Lego League. Zajmując w nich II miejsce.
Po miesiącach konstruowania i programowania robota zbudowanego z klocków Lego oraz przygotowaniu projektu badawczego opisującego innowacyjny sposób pozyskania energii elektrycznej z wody wykorzystywanej w gospodarstwach domowych. Nasi mali konstruktorzy z nadziejami przystąpili do zawodów.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy zawody zakończyły się dla nich wielkim sukcesem. Otrzymali oni w sumie 4 nagrody:II miejsce w klasyfikacji generalnej, I prestiżowe miejsce w kat. fair-play, II miejsce w kat. projekt badawczy, II miejsce za skonstruowanego robota.
Gratulujemy Scorpionsom, ich opiekunowi Maćkowi oraz wszystkim wspierającym ich osobom: rodzicom, dyrekcji i zaangażowanym nauczycielom, władzom samorządowym.

Zumba

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że od 15 stycznia 2018r. w sali gimnastycznej naszej szkoły (wejście boczne od strony boiska) odbywać się będą zajęcia Zumby.

Lekcje prowadzone będą w każdy poniedziałek o godz. 20.30 oraz w każdą środę o godz. 20.00.

Zajęcia prowadzone przez p. Joannę Szawarską będą kontynuacją zajęć odbywających się do tej pory w świetlicy w Słodkowie Drugim.

Koszt udziału w zajęciach będzie uzależniony od ilości osób biorących w nich udział.

Serdecznie zapraszamy!!!

Sympozjum naukowe ,, Medycyna i Muzyka”

W dniu 9 stycznia uczniowie klas siódmych pod opieką pani dyrektor Anny Myszak i pani Beaty Gryty uczestniczyli w sympozjum naukowym zorganizowanym przez II Wydział Lubelskiego Towarzystwa Naukowego i Oddział Polskiej Akademii Nauk w Lublinie pt. ,,Medycyna i Nauka”.

Uczestnicy sesji naukowej wysłuchali ciekawych wykładów o tematyce medycznej i obejrzeli interesujące prezentacje multimedialne dotyczące chorób pasożytniczych, innowacyjnych metod leczenia schorzeń oraz zagadnień z dziedziny genetyki.

W przerwach między wykładami wysłuchali koncertów w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.

Sesja naukowa odbywała się w Pałacu Czartoryskich wybudowanym w XVII w. w stylu barokowym.

W drodze powrotnej  podziwialiśmy świąteczne iluminacje na Placu Litewskim.

Beata Gryta

Konkurs Fotograficzny ,,Dzikie jest piękne”

W ramach VIII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno- Zdrowotnego 2017/2018 został ogłoszony konkurs, którego przedmiotem jest sfotografowanie zbioru unikatowych i autorskich prac fotograficznych oraz stworzenie z nich kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z 12 zdjęć wraz z komentarzem słownym o wskazanej poniżej tematyce:

1. ,, Piękno jest obecne w naszym życiu, trzeba tylko umieć je dostrzec”- kalendarz powinien obrazować ciekawe zjawiska przyrodnicze, walory przyrody ożywionej i nieożywionej w których nie ma ingerencji człowieka.
  2. ,, W labiryncie natury- Moja okolica nadal mnie zachwyca”

– zdjęcia ukazujące piękno przyrody.

Uczestnikowi konkursu przysługuje stworzenie jednego kalendarza na jeden z wybranych tematów w formacie A4,

Wielkość zdjęć oraz technika wykonania fotografii dowolna.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

– etap szkolny do 1maja 2018 r.

– etap powiatowy od 5 maja 2018r. do 14 czerwca 2018r.

W razie pytań na temat konkursu prosimy kontaktować się z nauczycielami przyrody i plastyki.

styczeń 2018