Home » Aktualności » „Człowiek lubiący dowiadywać się czegoś nowego nigdy nie jest bezczynny”

„Człowiek lubiący dowiadywać się czegoś nowego nigdy nie jest bezczynny”

W czwartek, 25 stycznia 2018 roku grupa uczniów:  Paulina, Wiktoria, Mateusz, Nikola, Zuzia, Marika, Gabrysia i Zuzanna z klasy III a i  III b wzięła udział w  wyjeździe do Kraśnika.

Najpierw pojechaliśmy do Domu Dziecka i po serdecznym powitaniu  pani pracująca z młodzieżą i dziećmi  opowiedziała o planach wychowanków na zbliżające się ferie. Na koniec zostawiliśmy dla dzieci przywiezione słodycze, produkty żywnościowe i zabawki. Następnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia pt. „Dokarmiamy zwierzęta”. Uczniowie obejrzeli film o zwierzętach i ptakach, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali odlatujące, przylatujące i pozostające w zimie ptaki, odgadywali, które zwierzęta zasypiają na zimę, wyszukiwali przysłowia związane z zimą. Następnie wszyscy robili karmniki dla ptaków z papierowych tubek posmarowanych tłuszczem obtoczonych w ziarnach słonecznika i po powrocie do domu mieli je zawiesić na drzewach.

W Centrum Kultury i Promocji uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Elżbietę Serwinek. Pod kierunkiem  z pani plastyk wykonali barwne owady ważki i motyle z szyszek i  kolorowego papieru. Wyjazd się udał, wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni do szkoły.

Anna Krzysztoń


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728