Home » 2018 » luty » 18

Daily Archives: 18 lutego, 2018

Walentynki

Jednym ze zwyczajów obchodzonych w naszej szkole, dnia 14 lutego są Walentynki.. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Zielnik  i samorządem uczniowskim oraz kl. III B kilka dni wcześniej uruchamiają Pocztę Walentynkową. Dzięki której uczniowie okazywali sobie sympatię, przyjaźń, koleżeństwo oraz szacunek. Wszystkie korespondencje były zbierane podczas przerw do skrzynki, umieszczonej na dolnym korytarzu. W dzień walentynek specjalni listonosze roznosili miłosną korespondencję od klasy do  klasy. Dodatkowo przewidziana była nagroda, osoba która otrzymała najładniejszą kartkę Walentynkową dostała upominek.

Było bardzo radośnie!

Edyta Powęska

,,Dokarmiamy ptaki”

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niskie temperatury i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ważne jest ich dokarmianie w okresie zimowym. O „skrzydlatych przyjaciołach” jak co roku pamiętają dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe, które dbają o to, aby nie były głodne. Grupa świetlicowa systematycznie dokarmia ptaki w okolicy szkoły, napełnia  ziarnem karmniki, zawiesza kule tłuszczowe i słoninkę. Dokarmiając ptaki, dzieci uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

K. Pytlak

luty 2018