Home » Aktualności » „Pięciobój matematyczny”

„Pięciobój matematyczny”

Już 4 kwietnia w czwartek rusza II edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „Pięciobój matematyczny”. Tegoroczna seria konkurencji zawiera 5 różnych dyscyplin matematycznych podzielonych na kategorie wiekowe (klasy 4, 5, 6 i 7). Osoby z najlepszymi wynikami  Pięcioboju matematycznego (po trzy osoby na każdym poziomie) zostaną nagrodzeni celującą oceną bieżącą z matematyki oraz pamiątkowymi dyplomami. W każdej z kategorii uczniowie mogą zdobyć bardzo dobre oceny bieżące z matematyki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia się w poszczególnych dziedzinach:

5 kwietnia – Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia-  piszecie test sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Punktowane będą poprawność i czas wykonania zadania. Trzech najlepszych finalistów zostanie nagrodzonych bardzo dobrymi ocenami bieżącymi z matematyki.

6 kwietnia- Geometryczne wyzwanie-  polega na wykonaniu pracy plastycznej odpowiedniej do kategorii wiekowej (kl.4 – tangram, kl.5 – symetria osiowa, kl.6 – odbicia, kl.7 – bryła geometryczna z wyłączeniem prostopadłościanu i sześcianu). Prace należy złożyć u nauczyciela matematyki do 9 kwietnia  2018 r.

9 kwietnia- FotoARTmetyka- układacie zadanie tekstowe do wylosowanego wcześniej zdjęcia oraz przedstawiacie prawidłowe rozwiązanie.  Przekazujecie je następnego dnia nauczycielowi matematyki.

10 kwietnia- MatMix- Konkurencja polega na rozwiązaniu trzech zadań w czasie 45 min.

11 kwietnia- Pytania Fermiego- układacie autorskie pytania Fermiego, które wraz z prawidłowymi rozwiązaniami przekazujecie do 13 kwietnia nauczycielowi matematyki.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Aneta Mirosław,

Małgorzata Urbańczyk,

 Aldona Rybak,

Krzysztof Kuśmierczyk

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30