Home » Aktualności » TOLERANCJA W SIECI –  Internet bez hejtu

TOLERANCJA W SIECI –  Internet bez hejtu

21 marca br  był w naszej szkole dniem szczególnym. Spędziliśmy go pod hasłem TOLERANCJA W INTERNECIE. Dzień rozpoczęliśmy piknikiem edukacyjnym „Internet bez hejtu”, który zorganizowały i przeprowadziły: pedagog szkolny p. Małgorzata Figiel i nauczyciel matematyki i zajęć komputerowych p. Aneta Mirosław.

Celem pikniku było zwiększenie świadomości problemu obrażania w sieci,  prezentacja sposobów reagowania – ofiar i świadków hejtowania  oraz kształtowanie i promowanie postaw empatycznych.

Na początek wychowawcy nakreślili problem hejtowania w sieci, a następnie na spotkaniu w sali gimnastycznej prowadzące rozwinęły ten temat. Towarzyszyły temu atrakcyjne filmiki („Owce w sieci”, „Dodaj znajomego”), teledysk („Przytul hejtera” przytulhejtera.pl) oraz inne atrakcje. Spotkania na sali dostosowane były do możliwości uczniów i odbyły się z podziałem na klasy I-III oraz klasy IV-VI.

 Kolejnym etapem dla uczniów z klas IV-VII było wspólne wykonanie przez klasę wklejki lub plakatu pod hasłem #przytulhejtera. Pomysłowość i kreatywność uczniów zachwyciła, a prace można podziwiać w salach lekcyjnych, którymi się opiekują uczniowie z poszczególnych klas.

Drugie ogólnoszkolne spotkanie na sali gimnastycznej było podsumowujące pracę przy plakatach oraz zebraniem wiedzy w temacie obrażania w sieci i bezpiecznego używania Internetu. Ostatnim, a zarazem, najbardziej atrakcyjnym punktem pikniku był quiz SiecioMat Losujący, w którym po 2 przedstawicieli każdej z klas losowało i odpowiadało na wylosowane w swojej kategorii wiekowej pytanie.

Zakończeniem pikniku było wręczenie pamiątkowych dyplomów udziału w tym wydarzeniu, dla każdej klasy.

Aneta Mirosław

Małgorzata Figiel

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30