Home » Aktualności » Gminny Konkurs Ortograficzny

Gminny Konkurs Ortograficzny

          Dnia 4 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży uczniowie klas II i III naszych szkół podstawowych przystąpili do Gminnego Konkursu Ortograficznego. Organizatorami konkursu były: Alina Bańka i Bożena Brytan. Patronat nad konkursem sprawował wójt gminy p. Mirosław Chapski, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.

Celem konkursu było propagowanie dbałości o poprawność ortograficzną od najmłodszych lat szkolnych, wdrażanie uczniów do samokontroli i samokształcenia w zakresie pisowni oraz sprawdzenie poziomu opanowania ortografii przez uczniów po pierwszym etapie kształcenia a także wyłonienie Gminnego Mistrza Ortografii klas II i III.

Mistrzem Ortografii została

  • Julia Hałabiś uczennica klasy III b  ( Szkoła Podstawowa w Stróży )

Wicemistrzami zostali:

  •   Kacper Samolej uczeń klasy III (Szkoła Podstawowa w Słodkowie Trzecim)
  •   Emilia Bielecka uczennica klasy III b( Szkoła Podstawowa w Stróży)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysiłek i wkład pracy w rozwijanie swoich zainteresowań i talentów ortograficznych, natomiast szkolnym koordynatorom konkursu:  p. Bożenie Brytan i p. Alinie Bańka oraz nauczycielom szkół  z Kowalina p. Jerzemu Puzoniowi, ze Słodkowa Trzeciego p. Teresie Kurzynie i p. Grażynie  Kozak oraz  ze Stróży  p. Beacie Gryta, p. Ewie Kret i p. Alinie Bańka składamy podziękowania za wzbudzanie wrażliwości ortograficznej wśród swoich wychowanków.

 Alina Bańka, Bożena Brytan

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930