Home » Aktualności » Czuj, czuj czuwaj!!!

Czuj, czuj czuwaj!!!

Biwak harcerski to już nasza tradycja. W dniach 08-09 czerwca 2018 roku nasi harcerze podsumowali kolejny sezon pracy. Pod opieką swoich przełożonych Pani Magdaleny Bartosik i Pana Łukasza Kiełba drużyna harcerska ,,Parasol” czynnie uczestniczyła w Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego.

Następnie w naszej szkole powitaliśmy naszych gości z Kowalina. Podczas zbiórki zaplanowaliśmy szczegółowy podział zadań. Niespodzianką była gra terenowa zorganizowana w okolicy naszej szkoły. Harcerze w wylosowanych drużynach szukali ukrytych skarbów. Wszystkie grupy doskonale poradzili sobie z powierzonym zadaniem dzięki prawidłowo odczytanym mapom. Za perfekcyjnie wykonane zadania uczniowie otrzymali sprawność – ,,sobieradka”.  Następnie odpoczęliśmy przy wspólnym ognisku, by nabrać sił przed ,,Chrztem harcerskim”.

Zadaniem uczniów składających przyrzeczenie harcerskie, było wykazanie się wiedzą na temat harcerstwa, prezentacja talentu oraz spróbowanie ,,pysznej przekąski”;), którą przygotowały doświadczone harcerki.

Podsumowaniem działań harcerskich, było przydzielenie według zasług sprawności harcerskich, które zaprezentowali na przygotowanych własnoręcznie tarczach harcerskich.

Następnie przygotowaliśmy i zjedliśmy wspólną kolację.

O godzinie 24:30 bawiliśmy się na bardzo udanej dyskotece. Około godziny 3:00 poszliśmy spać.

Pobudka poranna o godzinie 6:30 nie dla wszystkich była zachwycająca, ale daliśmy radę. Po śniadanie i uroczystym harcerskim pożegnaniu udaliśmy się do naszych domów.

Już nie możemy doczekać się kolejnego biwaku.

Magdalena Bartosik

 

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930