Home » Aktualności » I miejsce w VIII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno– Zdrowotnego i Konkursu fotograficznego „Dzikie jest piękne”

I miejsce w VIII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno– Zdrowotnego i Konkursu fotograficznego „Dzikie jest piękne”

W ramach Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej „Środowisko ponad wszystko”, 14 czerwca w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku, odbyło się uroczyste jego podsumowanie. Program realizowany jest przez Starostwo Powiatowe przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kraśniku oraz innymi partnerami.

 Podsumowanie dotyczyło działań ekologicznych i zdrowotnych  podejmowanych przez organizatorów oraz placówki szkolno – wychowawcze z terenu powiatu kraśnickiego.

Nasza szkoła w VIII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego zdobyła po raz kolejny maksymalną ilość punktów, a tym samym zajęła I miejsce. W konkursie fotograficznym pt. „Dzikie jest piękne” udział brały uczennice naszej szkoły, w którym to Amelia Biegaj z klasy Vb zajęła I miejsce, a Maryla Michałek z klasy VIIa III miejsce.

Podczas podsumowania wysłuchaliśmy prelekcji p. Krzysztofa Gorczycy Prezesa Towarzystwa dla Natury i Człowieka w Lublinie  nt. zanieczyszczenia powietrza na skutek niskiej emisji głosu.

Zaproszonym gościom, uczniom i ich opiekunom czas umilił także występ artystyczny uczniów Bystre Nutki ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do udziału w konkursach i przedsięwzięciach na temat ekologii, zdrowia oraz ochrony środowiska.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do akcji zbierania elektrośmieci i elektronarzędzi, ponieważ min. dzięki tej akcji zdobyliśmy tak wysokie miejsce, a w zamian za zużyty sprzęt nasza szkoła dostała kilka nowych piłek do sali gimnastycznej.

A.Chodara

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930