Home » Aktualności » ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 30 X w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów  klas pierwszych. W tym szczególnym dniu, pierwszoklasistów swoją obecnością  zaszczyciła dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy ze szkoły. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej.

 

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych: pani Ewa Kret i pani Elżbieta Biała zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

Uczniowie klas pierwszych odświętnie ubrani, z biretami na głowach przedstawili program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali różne krainy. Pierwszą z nich była Kraina Muzyczna, drugą Kraina Języka Polskiego, dalej  Kraina Gier i Zabaw, Kraina Ruchu Drogowego, Kraina Grzeczności, Kraina Przyrodniczo-Geograficzna.

Dzieci wspaniale odpowiadały na stawiane im pytania dotyczące  Krainy Języka Polskiego . Wykazały  się również dojrzałością i wspaniałą postawą, świadczącą o gotowości wstąpienia w grono uczniów Naszej szkoły.

Po zaprezentowaniu wszystkich krain odbyła się wspólna  recytacja ,,Katechizmu dziecka polskiego’’, czyli popularnego ,, Kto Ty jesteś ” i zaśpiewanie piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem.’’

Kulminacyjnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie, wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie Dyrektor Pani Anna Myszak pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia, poprzez dotknięcie jego ramienia symbolicznym ołówkiem.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz prezentów od uczniów klas II. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Drodzy Pierwszoklasiści! Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy, by czas spędzony w szkole, był wartościowy i piękny.
Zdobywajcie wiedzę, zawierajcie trwałe przyjaźnie, bądźcie radośni i szczęśliwi.

                       Edyta Powęska

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930