Home » Aktualności » SZKOLNY „DZIEŃ ZDROWIA”

SZKOLNY „DZIEŃ ZDROWIA”

                Dnia 22.11.2017 w naszej szkole odbył się „Dzień Zdrowia” mający na celu propagowanie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej wśród uczniów klas I -VIII.

W tym dniu uczniowie klas I – III pod opieka wychowawców przygotowali i zjedli smaczne, zdrowe kanapki. Panie Ewa Mróz i Małgorzata Figiel odwiedziły wszystkie klasy I – III w celu przeprowadzenia quizu dotyczącego zdrowego odżywiania. Uczniowie udzielili celujących odpowiedzi. W nagrodę otrzymali wodę oraz owoce (banan, mandarynka, gruszka) ufundowane przez Radę Rodziców. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszystkie dzieci z klas I – III obejrzały film edukacyjny „Zachowaj Równowagę z Pascalem”, który w bardzo atrakcyjny i zabawny sposób przedstawił zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

                W klasach IV – VIII uczniowie wspólnie z wychowawcami zrobili zdrowe posiłki (sałatki, kanapki). Prowadzone były również godziny wychowawcze dotyczące zdrowego odżywiania. Niektórzy wychowawcy wyświetlili swoim uczniom film dotyczący szkodliwości spożywania nadmiernych ilości cukru pt. „Cukier biały zabójca”.  Podobnie jak klasy młodsze uczniowie klas IV – VIII otrzymali w tym dniu zdrową wodę i owoce.

                Na korytarzu szkolnym powstała kolorowa gazetka dotyczą 12 zasad zdrowego żywienia przygotowana przez panią Magdalenę Jandułę oraz panię Ewę Mróz.

Nowością w tym roku były 2 aktywne, długie przerwy mające na celu propagowanie aktywności fizycznej. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w zumbie prowadzonej przez panią Ewę Więckowską oraz zabawach ruchowych prowadzonych na sali gimnastycznej przez pana Konrada Kasperka (klasy V – VIII) oraz pana Łukasza Kiełba (klasy  I – IV). Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zaproponowanych aktywnościach fizycznych i chcieliby, aby takie przerwy odbywały się częściej.

Nasi harcerze wraz z panią Magdaleną Bartosik również włączyli się w obchody Dnia Zdrowia i przygotowali fit muffinki i ciasteczka, które można było zakupić podczas aktywnych przerw. Do każdej zakupionej słodkości dołączony był przepis, który można było wykonać w domu.

                Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!! Zachęcamy, aby podobny „Dzień Zdrowia” przeżywali nie raz w roku, ale zdecydowanie częściej, a nawet codziennie, bo przecież od zdrowia droższe jest tylko … leczenie.

 Życzymy dużo zdrowia i liczymy na wsparcie za rok.

Zainteresowanym tematem niebezpiecznego cukru polecamy reportaże:

https://www.youtube.com/watch?v=NQwFmHQBeqo

https://www.youtube.com/watch?v=BmOqtLVTW-Y

 

Małgorzata Figiel, Ewa Mróz, Magdalena Janduła

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930