Home » Bez kategorii » Biała Szkoła 2019

Biała Szkoła 2019

Już piąty raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży, wraz z opiekunami p. E. Kret, p. E. Powęska, p. E. Więckowską i p. K. Pytlak uczestniczyli w zajęciach Białej Szkoły.

Zajęcia odbyły się w dn. 4-6 lutego 2019 r. na stoku Jacnia, gdzie realizowany był program ,,Bezpieczny stok.’’

Tym razem wyjechało 39 uczniów z klas I-VIII. Dla 7 pierwszaków był to pierwszy wyjazd, zaś dla 9 uczniów z klas VII i VIII piąty. To właśnie na stoku w Jacni, przez 4 godziny codziennych zajęć uczniowie uczyli się lub doskonalili jazdę na nartach. 10 uczniów właśnie podczas Białej Szkoły rozpoczęło swoją przygodę z nartami, zaś 7 uczniów zaczęło jeździć na desce snowboardowej.

Wszyscy uczestnicy sumiennie wykonywali polecenia instruktorów pana Piotrka i pana Kuby i w ostatnim dniu zajęć prawidłowo pokonali konkursowy tor przeszkód. Wszyscy też otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Biała Szkoła to nie tylko zajęcia na stoku narciarskim. To także gry i zabawy w Ośrodku Wypoczynkowym w Krasnobrodzie. Tam właśnie odbyło się ognisko integracyjne, zajęcia ,,Kuchcikowa’’, konkurs plastyczny ,, Jesteśmy bezpieczni’’ oraz Turniej Gier Planszowych. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Mamy nadzieję ,,Do zobaczenia za rok.’’

                                                                                                                      Ewa Kret