Home » Bez kategorii » Wycieczka klas drugich do Kazimierza Dolnego

Wycieczka klas drugich do Kazimierza Dolnego

Dnia 27 maja 2019 roku uczniowie klasy 2A i 2B pod opieką Pani Małgorzaty Kozłowskiej, Aliny Bańki, Katarzyny Zielnik i Magdaleny Janduły uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Podczas jazdy  autokarem Pani Małgosia Kozłowska zapoznała nas z  historią tego małego, malowniczo rozłożonego wśród wzgórz, tuż przy rzece Wiśle miasteczka. Opowiedziała nam  także kilka legend związanych z tym urokliwym miejscem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy  od spaceru wzdłuż Rzeki Wisły, która ze względu na częste opady deszczu miała bardzo wysoki poziom wody. Następnie udaliśmy się na Rynek i zabytkowymi uliczkami  do Sanktuarium Zwiastowania NMP, Zamek i Basztę z XIII wieku, z którego to miejsca podziwialiśmy panoramę miasta. Dodatkową atrakcją była przejażdżka ekobusikiem, w którym wysłuchaliśmy  wiele ciekawostek na temat Kazimierza Dolnego, do Wąwozu Korzeniowy Dół . Kazimierz Dolny to niezwykle malownicza miejscowość. Większość budowli charakteryzuje czerwona dachówka, bielone ściany i kamienne podmurówki, dzięki czemu miasteczko ma swój urok i wdzięk.

     Po wyczerpaniu wszystkich punktów wycieczki szczęśliwi i zadowoleni ruszyliśmy
 w drogę powrotną.

     Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej pozostaną na długo w naszej pamięci.

Magdalena Janduła

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031