Home » Bez kategorii » Uczniowie Szkoły podstawowej w Stróży na Pikniku Olimpijskim

Uczniowie Szkoły podstawowej w Stróży na Pikniku Olimpijskim

         Polski Komitet Olimpijski zorganizował po raz 21 Piknik Olimpijski w Warszawie. Impreza rekreacyjno- sportowa z konkursami zawodami sportowymi. Cytując PKOL. „Piknik Olimpijski daje możliwość poznania z bliska charakteru poszczególnych sportów powszechnie znanych, jak
 i tych nowych, a także zasad rywalizacji, przepisów, technik, taktyk, no i wreszcie jego przedstawicieli, czyli sportowców, olimpijczyków, medalistów, jednym słowem same gwiazdy. Nigdzie indziej w Polsce nie ma takiej imprezy, kiedy to jednego dnia, w jednym miejscu, można spotkać ponad stu polskich, tylko medalistów olimpijskich, bo… nie sposób zliczyć wszystkich przybywających na Piknik sportowców. Dzięki temu impreza w swojej wyjątkowości jest gwiazdozbiorem polskiego sportu.” Kolejny raz uczestniczyły w niej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stróży. Współorganizatorem wyjazdu był Szkolny Klub Sportowy LUKS Stróża. Uczestnicy wyjazdu mogli obcować robić sobie zdjęcia z gwiazdami Polskiego sportu. Super atrakcją były konkurencje z nagrodami organizowanymi przez poszczególne związki sportowe, gdzie nasze dzieci startowały z powodzeniem i nikt nie wrócił do domu bez nagrody lub upominku. Już czekamy na kolejną edycję.

Jednym z głównych motywów przewodnich było oczywiście obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl powstał 1919 roku).

Sylwester Janik

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930