Home » 2019 » czerwiec » 24

Daily Archives: 24 czerwca, 2019

III miejsce Przemysława Gontarza w finale IV Powiatowego Konkursu Informatycznego w Annopolu

W czwartek 30 maja 2019r. odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Informatycznego w Annopolu. Konkurs polegał na rozwiązywaniu problemów informatycznych z zakresu podstawy programowej i ponadprogramowej. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli rozwiązać test on-line. W drugiej części konkursu były zadania praktyczne. W trzecim etapie był do rozwiązania krótki test dziesięciominutowy. Naszą szkołę reprezentował: Przemysław Gontarz, który zajął w finale III miejsce. Każdy uczestnik konkursu finałowego otrzymał dyplom oraz ciekawy upominek.

K. Kuśmierczyk

Wycieczka klas IV a i IV b Kraków – Wieliczka

5 – 6 czerwca 2019r.

Spacer po rynku w Sandomierzu

Przejazd do miejscowości Ujazd i zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór

Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce

Zwiedzanie KRAKOWA z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie, Katedra na Wawelu z dzwonem Zygmunta oraz krypty królewskie, Smok Wawelski, Droga Królewska, pałac biskupi z oknem papieskim, Rynek z Sukiennicami i kościołem Mariackim, Brama Floriańska, Barbakan.

Aldona Rybak, Renata Kaźmierak

Pielgrzymka klas trzecich do Wąwolnicy

12 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami, księdzem wikariuszem, katechetami, wychowawczyniami klas udali się do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, aby podziękować za dar przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W Wąwolnicy uczestniczyliśmy wraz z innymi pielgrzymami we mszy świętej. Potem modliliśmy się modlitwą różańcową przy kapliczce objawień w Kęble. Następnie pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, który przywitał nas słoneczną pogodą i upałem. Podziwialiśmy przepiękny rynek i malownicze kamieniczki. Pobyt  w miasteczku zakończył rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle.

Zmęczeni i pełni wrażeń udaliśmy się do domu.

Beata Gryta

„Urodziny Baby Jagi”

W dniu 10-go czerwca uczniowie klas I i II pojechali do CKiP w Kraśniku na przedstawienie pt: „Urodziny Baby Jagi”. Teatr tworzy małżeństwo, Państwo Janina Borońska- Łągwa i Andrzej Łągwa.

Uczniowie z uwagą i skupieniem oglądały przedstawienie, które było pełne zabawnych sytuacji oraz wpadających w ucho piosenek, do których muzykę skomponował Jacek Łągwa.  Aktywnie włączały się w proponowane przez aktorów zabawy muzyczno – ruchowe, jak również miały możliwość wystąpienia na scenie, gdzie prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne jak i sportowe. Za swój udział  otrzymały słodki upominek oraz zdjęcie z autografem Jacka Łągwy. Na koniec publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wspaniała obsada, barwne stroje, a także gra aktorów sprawiła, że mali widzowie
z uśmiechami na twarzach i pełni pozytywnych emocji wrócili do szkoły.

M. Janduła

Zajęcia historyczne z grupą PATRIA

W dniu 11.06.2019r. w naszej szkole  odbyły się zajęcia historyczne przeprowadzone przez grupę artystyczną PATRIA, w której  wzięli udział chętni uczniowie z klas I – III. Panowie przybliżyli nam czasy II wojny światowej, opowiedzieli o walce Polaków już od pierwszych dni wojny  oraz o ruchu oporu na ziemiach polskich. Uczniowie oglądali umundurowanie, różne rodzaje uzbrojenia i zdjęcia z partyzanckiego życia. Na koniec wszyscy mieli okazję wziąć do rąk lub przymierzyć przywiezione ekspozycje. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji historii.

Katarzyna Zielnik

czerwiec 2019