Home » 2019 » październik » 08

Daily Archives: 8 października, 2019

Międzywojewódzki Mistrzostwa Młodziczek w zapasach kobiet

W sobotę 21 września w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Stróży odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach kobiet. Organizatorem zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Stróży, który w bieżącym roku szkolnym obchodzi swoje 20-lecie działalności. W turnieju wystartowało ponad 100 zawodniczek z 20 klubów zapaśniczych reprezentujących cztery województwa: podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie i lubelskie.

W uroczystym otwarciu zawodów udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego p. Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki p. Andrzej Rola, Wójt Gminy Kraśnik p. Mirosław Chapski oraz v-ce Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego p. Mieczysław Czwaliński. Podczas rozpoczęcia mistrzostw zarząd klubu LUKS STRÓŻA uhonorował pamiątkowymi medalami i paterami zasłużonych działaczy, trenerów oraz zawodników którzy na przestrzeni 20 lat zdobywali medale Mistrzostw Polski. Odznakę Ministra Sportu „Zasłużony dla Sportu” otrzymał obchodzący w tym roku 30-lecie pracy trenerskiej Sylwester Janik prezes i trener LUKS Stróża.

Po całodniowej rywalizacji, miejsca na podium wywalczyły trzy zawodniczki reprezentujące nasz klub: Likos Paulina- srebrny medal kat. 33kg; Woźniak Łucja- srebrny medal kat. 42kg; Małek Natalia- brązowy medal kat. 46kg. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa ZTS Sokoła Lublin a pozostałe miejsca na podium uzupełnili GKS Armaty Stoczek Łukowski oraz MKS Cement Gryf Chełm.

W imieniu własnym oraz zarządu klubu dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pracą wsparli nas podczas organizacji tych zawodów jak również tym wszystkim, którzy wspierali nas na przestrzeni 20 lat działalności klubu.

Trenerzy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego
przy szkole Podstawowej w Stróży

Współzawodnictwo sportowe szkół 2018/2019

W czwartek 3 października najczęściej punktujący w zawodach przedstawiciele naszej szkoły: Patrycja Król i Adrian Sokal, wraz z nauczycielem wychowania fizycznego uczestniczyli w Podsumowaniu Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2018/2019.

Nasi uczniowie przez cały ubiegły rok szkolny startowali w 15 różnych imprezach. Po wszystkich startach Szkoła Podstawowa w Stróży wywalczyła w generalnej punktacji III miejsce wśród 34 startujących szkół.

To już kolejny rok kiedy nasi uczniowie tak wspaniale prezentują się na igrzyskach powiatowych zdobywając miejsca w ścisłej czołówce.

Łukasz Kiełb

październik 2019