Home » 2019 » październik » 15

Daily Archives: 15 października, 2019

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 10 października w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Akcja ta ma uczyć dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach, a także zachęcić je do stosowania przepisów, które obowiązują w ruchu drogowym. Udział w niej wzięli  wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy najpierw wysłuchali  krótkiej lekcji przygotowanej i przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, oraz mieli okazję do zadawania pytań dotyczących bezpieczeństwa  w drodze do szkoły i poza szkołą.

Uczniowie wysłuchali bardzo cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa, ciekawych historii z codziennej pracy policjanta. Po zajęciach teoretycznych odbyła się praktyczna nauka poruszania po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię, a to wszystko oczywiście pod czujnym okiem policjantów.

M. Janduła

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 4 października 2019 roku w Kraśniku zostały rozegrane powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas szóstych. Były to: Marta, Hanna, Natalia, Katarzyna, Roksana, Julia oraz Anna. W zawodach uczestniczyło 11 szkół podstawowych z całego powiatu. Nasze dziewczęta po ekscytującej walce i dobrze zaplanowanej taktyce, zwyciężyły, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu!

Gratulacje!

Komunikat SZS Kraśnik:

POWIATOWY SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W KRAŚNIKU

KOMUNIKAT Nr 1/ID/19

z Powiatowych Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców rozegranych w SP nr 5 Kraśnik w dniu 03.10.2019.

Wyniki dziewcząt

1 SP Stróża 8 pkt   awans T. Kamiński
2 SP nr 2 Kraśnik 6        awans B.Kołosińska
3 SP nr 5 Kraśnik 5 J.Andrzejczuk
4 SP Wilkołaz 4 M. Chmiel
5 SP Szastarka 3 W. Nowakowski
6 SP Urzędów 2 M. Flisek
7 SP Annopol 1 R. Ul
8 SP Gościeradów 1 M. Filipczak
9 SP Olbięcin 1 Ł. Matyzbon
10 SP 6 Kraśnik 1 D. Niezgoda
11 SP Polichna 1 z elim.

18 października, drużyna dziewcząt będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rangi ½ wojewódzkich w miejscowości Gromada.

Wszyscy liczymy na powtórzenie wyniku z zawodów powiatowych 😉

Poniżej podajemy link do filmiku przedstawiający zmagania naszych dziewcząt w zawodach powiatowych. Warto przeżyć to jeszcze raz !!!

LINK: https://drive.google.com/file/d/1VJsMn3Mx_48CHwo5iEUbCNf3fwwZyRhB/view?usp=sharing

T. Kamiński

październik 2019