Home » 2019 » listopad » 03

Daily Archives: 3 listopada, 2019

Zielona Szkoła 2019

W ostatnim tygodniu września z 24-25 tego uczniowie  klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę Zielonej Szkoły do Krasnobrodu. Organizatorem wycieczki była pani Ewa Kret. Opiekunami p. Katarzyna Pytlak i p. Edyta Powęska. Pierwszą atrakcją były warsztaty garncarskie w Zagrodzie Guciów.

To właśnie w pierwszy dzień Zielonej Szkoły uczniowie mieli możliwość zwiedzanie całego gospodarstwa w Ośrodku Hipoterapii w Nowej Wsi k. Krasnobrodu i obejrzenia zwierząt które się tam znajdowały, każdy odbył relaksującą przejażdżkę konną pod okiem wykwalifikowanego instruktora na spokojnych, przystosowanych do pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi koniach. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przejażdżki bryczką po przepięknych terenach Roztocza.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Krasnobrodu do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Pszczeliniec’’ a tam czekało nas wiele innych atrakcji.

Podczas pobytu na Zielonej Szkole uczniowie bardzo dużo czasu spędzali w lesie. Uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Na zakończenie pierwszego dnia odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy i śpiew przy ognisku.

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Krasnobrodu m. in. Sanktuarium Maryjne, wieża widokowa. Uczniowie obejrzeli też przyklasztorne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, ptaszarnię oraz zbiór wieńców dożynkowych. Zwiedziliśmy też kaplicę na wodzie oraz stacje różańcowe.

Kolejnym etapem wycieczki była wyprawa do lasu. Uczniowie uczestniczyli w zabawie na orientacje odszukiwali ukryte informacje za pomocą mapy oraz bawili się m. in. podchody, uczyli się strzelać z łuku, odbywały się wyścigi na nartach wieloosobowych, przeciąganie liny, gry i zabawy sprawnościowe.

Za nami kolejna Zielona Szkoła. Kolejne nowe wrażenia i doświadczenia. Podczas pobytu na Zielonej Szkole przypomnieliśmy sobie znaczenie roli lasu dla człowieka oraz zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy.

Do zobaczenia na kolejnej Zielonej Szkole!

Edyta Powęska

listopad 2019