Home » Bez kategorii » Wyjazd do Domu Pomocy Społecznej do Kraśnika

Wyjazd do Domu Pomocy Społecznej do Kraśnika

Jak co roku mogliśmy poczuć magię świąt za sprawą Jasełek, które w tym roku uczniowie z klasy II A Szkoły Podstawowej w Stróży wraz z opiekunami – p. Ewą Kret oraz p. Edytą Powęska  wprowadziły wszystkich  pensjonariuszy w atmosferę świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia 2019 r.

Na spotkaniu dzieci zaprezentowały swój  program artystyczny, śpiewając kolędy, mówiąc wiersze. Piękna scenografia, kostiumy  małych aktorów sprawiły, że oglądając przedstawienie mieliśmy wrażenie scenografii nawiązującej do narodzin Jezusa Chrystusa. Była Święta Rodzina, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie.

Ponadto uczniowie wykonali i przekazali własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi, które sprawiły ogromną radość i wzruszyły pensjonariuszy.

Nie obyło się również bez poczęstunku, nasze mamy, które jak zwykle są niezawodne zorganizowały wspaniały poczęstunek w postaci własnoręcznie upieczonych ciast. Uczniowie bardzo chętnie pomagali częstując ciastem.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, nastąpiła chwila wspólnego kolędowania oraz wspólne składanie życzeń. Na zakończenie  uczniowie w nagrodę otrzymali  symboliczny słodki poczęstunek.

Po powrocie do szkoły odbyły się klasowe Jasełka, które były wystawione dla rodziców. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili  powtórnie historię narodzenia Jezusa. Całość przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości. Rodzice bardzo ciepło odebrali występ swoich dzieci nagradzając je gromkimi brawami. Natomiast dzieci przede wszystkim „zaistniały” w swoim własnym środowisku.

Na koniec programu artystycznego zostały wspólnie odśpiewane kolędy, potem składanie życzeń przy opłatku oraz wspólny poczęstunek przygotowany przez mamy, a wszystko przy rozświeconej choince.

Jak się okazało, pomysłów na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia może być wiele. Taka Wigilia wszystkim z klasy się bardzo podobała. Powtórzymy to za rok!

Edyta Powęska

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

styczeń 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031