Home » Aktualności » Bal na… 47 chromosomów

Bal na… 47 chromosomów

Szkoła Podstawowa w Stróży od kilkunastu lat współpracuje z Uniwersytetem Medycznym i w tym roku w dniu 22.02.2020 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej Bal na.. 47 chromosomów dla dzieci niepełnosprawnych. Bal jest organizowany  dla pacjentów przychodni chorób genetycznych. Organizatorem imprezy była p. Anna Bogucka Kocka kierownik Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką oraz p. Janusz Kocki z Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jak co roku jeździmy do dzieci z drobną pomocą. Prowadzona była również zbiórka maskotek i słodyczy pod opieką p. A. Chodary oraz nauczycieli przedszkola w Stróży. W dn. 18.02 zorganizowana została kawiarenka różnorodnych słodkości: babeczek, mufinek, bezików, ciasteczek przygotowana przez p. M. Jandułę, p. K. Zielnik, p. M. Turkiewicz, p. E. Powęska, p. M. Kozłowską oraz w dn. 20.02. do akcji dołączyli się wolontariusze i harcerze pod opieką p. M. Figiel oraz M. Bartosik.

Członkowie chóru szkolnego pod batutą p. A. Wierzchowiaka swoim występem rozbawili wszystkich zgromadzonych na zabawie karnawałowej „Bal na.. 47 chromosomów.” Uczniowie wykonali 6 piosenek: („Koronkowa lambada,” „O mnie się nie martw,” „Bohater,” „Góry do góry,” „Z kopyta kulig rwie,” „Mama ostrzegała.”) Uczniowie naszej szkoły zintegrowali się z osobami niepełnosprawnymi. Wszyscy bawiliśmy się razem, braliśmy udział w zabawach zorganizowanych przez Animatorów a na koniec wszystkie dzieci dostały paczki od Mikołaja.

Kierownikiem wycieczki była p. J. Kotuła i p. E. Powęska wraz z opiekunami: p. A. Wierzchowiakiem- opiekunem występu artystycznego, p. M. Jandułą, p. K. Zielnik, p. M. Figiel, p. M. Turkiewicz.

Otrzymaliśmy podziękowania od pani  prof. Anny Boguckiej-Kockiej oraz pana prof. Janusza Kockiego za udział i pomoc w organizacji balu dla dzieci niepełnosprawnych.

                                                                                   Joanna Kotuła, Edyta Powęska

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829