Home » Bez kategorii » Stulecie urodzin św. Jana Pawła II

Stulecie urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku 18 maja obchodzimy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – naszego wielkiego rodaka. Czas przygotowań do tej ważnej daty był szczególny, aby jak najlepiej  przeżyć to piękne wydarzenie. Rok 2020  jest także rokiem Świętego Jana Pawła II.

Święty Jan Paweł II to postać również mocno zakorzeniona w środowisku społeczności  Szkoły Podstawowej w Stróży. Corocznie w rocznicę urodzin, a także i śmierci przywołujemy pamięć o Wielkim Polaku. Organizujemy apele, konkursy, przedstawienia związane z osobą Świętego Jana Pawła II. Na budynku szkoły, gdzie umieszczona jest pamiątkowa tablica składamy kwiaty, zapalamy znicze, doceniamy fakt, jak wspaniałego mieliśmy Papieża.

Mimo trwającej pandemii, różnym ograniczeniom, a przede wszystkim przedłużającym się czasie zamknięcia szkół, nie możemy przeżyć tego wyjątkowego wydarzenia we wspólnocie społeczności szkolnej. Możemy jedynie zmobilizować się do modlitewnej  wdzięczności za dar Św. Jana Pawła II i na nowo odkrywać nauczanie, które nam pozostawił. Takim małym akcentem pamięci o wybitnym Polaku jest również udekorowanie okna szkoły – wizerunkiem Świętego Jana Pawła II. Natomiast już w tym wymiarze duchowym odbywać  się będą msze w intencji dziękczynnej z okazji 100 rocznicy urodzin.

Ten dzień 18 maja powinien nas  także zainspirować nie tylko do wyrażania wspomnianej już wdzięczności za dar Jana Pawła II, ale także do obrania drogi, którą Święty Jan Paweł II wytrwale nam wskazywał. Niech to będzie nasze świadectwo pamięci o wielkim przywiązaniu do Jego osoby i  dziedzictwa, jakie nam pozostawił.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031