Home » Bez kategorii » Zielona Szkoła 2020

Zielona Szkoła 2020

Tradycją Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży są wyjazdy uczniów na Zielone  Szkoły. W tym roku wyjechali uczniowie klasy IIIA ,IIIB, IVA oraz IIA. Kolejny raz wyjazd zorganizowała p. Ewa Kret a opiekunami były panie Edyta Powęska oraz Katarzyna Pytlak. Wszyscy nie mogli doczekać się 28 września – dnia rozpoczęcia  wyjazdu. Pierwszym przystankiem był Janów Lubelski, gdzie w stadninie koni ,,Karino” uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy dbać i pielęgnować konie. Pobyt w stadninie zakończyły przejażdżki konne pod okiem instruktorów jeździectwa. W Janowie uczniowie obejrzeli też Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Następnie wszyscy udali się do Krasnobrodu, gdzie zostali zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Natura”. Pierwszy dzień wyjazdu zakończyła nauka gry w rugby oraz ognisko.

Drugi dzień powitał nas piękną pogodą (mimo, że prognozy pogody mówiły o  deszczu). Pozwoliło to na wyjazd do Suśca, gdzie odbył się rajd pieszy wzdłuż rzeki Jeleń, aż do słynnych Szumów nad Tanwią. Z wielkim podziwem wszyscy patrzyli na to, co stworzyła natura. Pobyt w Suścu zakończyła gra terenowa ,,Sztandary”.  Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Krasnobrodu, gdzie w ośrodku czekał  pyszny obiad oraz zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe. Drugi dzień Zielonej Szkoły zakończyły zajęcia kulinarne ,,Kuchcikowo”, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały na kolacje kanapki oraz sałatkę owocową.

Trzeci dzień wyjazdu to zabawy w ośrodku m.in. ,,Kalambury”, zabawy sprawnościowe oraz oczywiście ,,Mam Talent”. Podczas tych zajęć uczniowie mieli możliwość wykazać się sprawnością oraz zaprezentować na scenie swój talent. Wszyscy chętnie śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary prowadzącego wyjazd p. Piotra Giszczaka.  Czas  minął  szybko, ale bardzo miło. Pobyt  na Zielonej Szkole zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni, cali i zdrowi wrócili do domu. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na następnym wyjeździe- może Białej Szkole?

Ewa Kret, Edyta Powęska

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031