Home » Bez kategorii » 3 GRUDNIA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 GRUDNIA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Rokrocznie 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Ma ono na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjęły formę akcji informacyjnej, przypominającej, że są takie osoby,  uczniowie niepełnosprawni wśród nas. Mają oni takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

Zapraszamy zatem, naszą całą społeczność szkolną, do obejrzenia prezentacji multimedialnych i filmików przygotowanych z okazji tego święta przez Panie nauczycielki wspomagające z naszej szkoły.  

Agnieszka Chodara, Agnieszka Mańka
Edyta Powęska, Katarzyna Zielnik

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031