Home » Bez kategorii » 10 marca – Dzień Patrona

10 marca – Dzień Patrona

Dzień Patrona to święto całej społeczności szkolnej. Spotykamy się dziś, by wspólnie wspominać naszego wielkiego Patrona księdza Stanisława Zielińskiego.
Tegoroczna uroczystość przypada na czas szczególny. To czas wyjątkowy, który skłania do refleksji nad życiem i jego wartością. Ksiądz Zieliński uczy nas jak codzienną pracą, modlitwą, zaangażowaniem realizować zadania postawione przed każdym z nas. Jak w drugim człowieku zobaczyć brata potrzebującego pomocy.
Nie zapominajmy, że  jest On blisko nas i wspiera w codziennych zmaganiach. Mówią o tym słowa piosenki:

Dzisiaj ksiądz Zieliński oręduje w niebie
Zwracaj się do Niego gdy jesteś w potrzebie

Uczniowie szkoły wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego aktywnie włączyli się w uroczyste obchody Dnia Patrona biorąc udział w konkursach i zajęciach z wychowawcą oraz składając kwiaty i zapalając znicze na grobie księdza Stanisława. Uczniowie klasy II b, w spocie przygotowanym na tę okoliczność, przypomnieli o najważniejszych wartościach wynikających z życia i działalności Patrona naszej szkoły. Uczennica klasy VIII a Wiktoria Krawczyk pięknie wykonała utwór pt. „Ksiądz Zieliński” specjalnie napisany na tę okoliczność przez mieszkankę Kraśnika Panią Zofię Serwatkę, muzykę skomponował Pan Andrzej Wierzchowiak.
W ramach obchodów Dnia Patrona zorganizowano i przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Ja i mój Patron” oraz konkurs wiedzy o życiu i działalności ks. Stanisława Zielińskiego.

W konkursie plastycznym wyłoniono zwycięzców, którzy wykonali najciekawsze prace:
I miejsce –  Wiktoria Król kl. IV a
II miejsce – Wiktor Figiel kl. IV a
III miejsce – Tomasz Latos kl. VII a

Wyróżnienia otrzymali: Nikola Wróbel kl. IV a, Jakub Piotrowski kl. IV b, Weronika Oźga kl. VI a, Błażej Wielgus kl. VII b, Aleksandra Chamera kl. VII b, Marcel Sowa kl. VII c.

W konkursie wiedzy o życiu i działalności ks. Stanisława Zielińskiego nagrody otrzymali:
W kategorii klas I – III

I miejsce –  Maciej Kasperek  kl. II a
II miejsce –  Szymon Szymczyk  kl. II a
III miejsce – Łukasz Lawenda kl. II a

W kategorii klas IV – VIII

I miejsce – Oliwia Marchewka kl. V a
II miejsce – Julia Hałabiś kl. VI b
III miejsce – Patrycja Romańska kl. VII a

Prace konkursowe zostały zaprezentowane na szkolnym holu w dniu 10 marca 2021r. W tym dniu nastąpiło również wręczenie nagród rzeczowych laureatom konkursu.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031