Home » Bez kategorii » DZIEŃ ZIEMI 2021

DZIEŃ ZIEMI 2021

22 kwietnia każdego roku przypada Dzień Ziemi – największe międzynarodowe święto ekologiczne.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.

Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi – zmieniając swoje nawyki, sadząc drzewa wokół siebie, tworząc ogrody i wspierające różnorodność biologiczną. Warto pamiętać, że troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas! Ziemia jest naszym domem, a więc powinniśmy o nią dbać.

 Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, jak co roku, również włączają się w obchody Dnia Ziemi, niestety już drugi rok z rzędu nie możemy tradycyjnie zorganizować apelu, ani sprzątania naszej okolicy, ale to  nie znaczy, że mamy zapomnieć o tak ważnym święcie i o tym czego do tej pory,  nauczyliśmy uczniów o ekologii.

Dlatego  każda klasa otrzymała zadanie do wykonania w ramach tygodnia dla Ziemi, który odbył się od 19 do 23 kwietnia:

  • uczniowie klas I-III mieli do wykonania laurkę dla Ziemi,
  • uczniowie klas IV i V robili  zdjęcia, nakręcali  filmiki jak pomagają rodzicom w przydomowym ogródku, pracach porządkowych lub jak w  domu dba się o przyrodę,
  • uczniowie klas VI nagrywali piosenkę ekologiczną,
  • uczniowie klas VII  prezentowali swoje talenty literackie i układali  wiersze dla Ziemi,
  • uczniowie klas VIII otrzymali zadanie wykonania zdjęcia budzącej się do życia przyrody napisania na nim super życzeń dla Ziemi.
  • szkolne koło ekologiczne pod okiem pani Joanny Kotuły podjęło szereg działań edukacyjnych i  aktywnie włączyło się w obchody Dnia Ziemi.

 Efekty pracy uczniów i nauczycieli przedstawiamy poniżej w galerii : Dzień Ziemi w czasie pandemii: 

Beata Latos
Marta Ciupak

Galeria: Dzień Ziemi w czasie pandemii:

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31