Home » Bez kategorii » Konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”

Konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”

W dn. 02.06.2021 r uczniowie z kl. I-III przystąpili do udziału w konkursie recytatorskim . Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, rozwijanie wyobraźni i fantazji u dziecka oraz wspólnego słuchania w grupie i nie przeszkadzania sobie nawzajem.

Konkurs przebiegał w II etapach. I etap- eliminacje klasowe.
Po eliminacjach klasowych odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego kl. I-III.
W tym roku dziecięcej interpretacji zostały poddane wiersze Juliana Tuwima. Do konkursu przystąpiło 12 uczestników. Jury potwierdziło, że poziom prezentowanych wierszy był wysoki, co nie ułatwiało podjęcia decyzji o zwycięzcach. Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Płatek oraz p. Anna Krzysztoń wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce –Maciej Kasperek z kl. II A ; wiersz  „Zosia Samosia”
II miejsce –Aleksandra Wrońska z kl. III A; wiersz „Cuda i dziwy”
III miejsce- Nicole Stefańska z kl. I A;  wiersz „Okulary”

Wyróżnienia otrzymali:
Szymon Cedro  kl. II A  za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu”;
Zuzia Kapuścińska z kl. I A za wiersz  „Okulary”.
Marcel Bożek z kl. I B za wiersz “Okulary”.

Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie . Impreza na pewno dla wszystkich była wielkim, duchowym przeżyciem, a wielu uczniów już deklarowało swój udział w następnej edycji konkursu.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Ewa Kret, Edyta Powęska

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930