Home » 2021 » wrzesień » 23

Daily Archives: 23 września, 2021

Bezpieczna droga

Mając na uwadze uzmysłowienie dzieciom zagrożeń jakie wynikają z zasad ruchu drogowego nasza szkoła corocznie przeprowadza akcja pt. „Bezpieczna droga”.  Zajęcia te utrwalają właściwą postawę u najmłodszych dotyczącą  bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego.

22 września 2021 r. uczniowie klas I SP w Stróży spotkali się z  przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku sierżantem sztabowym Sebastianem Janickim oraz inspektorem Kraśniczkiem.  Podczas spotkania  policjant  przypomniał  dzieciom  podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podczas  przemieszczania  się do i ze szkoły. Uczniowie mieli  możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, odpowiadając  na liczne pytania funkcjonariusza.  Policjant  edukował uczniów w zakresie konieczności posiadania elementów odblaskowych, jako ważnego elementu wpływającego na ich bezpieczeństwo. Pan Sebastian  udzielił  dzieciom porad praktycznych oraz wskazał najbardziej niebezpieczne  zachowania dzieci w domu czy na podwórku. Przypomniał również o podstawowych numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacjach zagrożenia zdrowia  i życia  bliskich lub innych osób. Na zakończenie uczniowie klasy I wraz z panem policjantem  przećwiczyli jak należy bezpiecznie i właściwie przechodzić przez jezdnię.

Bez wątpienia bezpieczeństwo  w naszej szkole jest sprawą priorytetową. Kształtowanie u najmłodszych dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonywać, bo nawyki te zostaną na całe życie. Organizowanie tego typu akcji ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji,  jakie możemy napotkać w  życiu codziennym.

Emilia Janczarek

Ubezpieczenie

Drodzy rodzice w poniższym linku załączamy ogólne warunki ubezpieczenia „Bezpieczna nauka”.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nimi.

wrzesień 2021