Home » Bez kategorii » Akcja Sprzątanie Świata- Polska „Myślę, wiec nie śmiecę”

Akcja Sprzątanie Świata- Polska „Myślę, wiec nie śmiecę”

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata – Polska 2021″. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Myślę, więc nie śmiecę”.

Celem akcji było uświadomienie uczniom jak dużym zagrożeniem nie tylko dla przyrody, ale także dla człowieka jest stale rosnąca ilość śmieci. Są one śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, mogą być przyczyną pożaru, powodują skażenie wód w tym wody pitnej, uwalniają do atmosfery substancje trujące a przede wszystkim wystawiają mieszkańcom niechlubne świadectwo.

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, nasza akcja została przesunięta i odbyła się  24 września 2021 r. Uczniowie z klas młodszych i starszych, w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, uczestniczyli w akcji i oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę. „Uzbrojeni” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzali znajomy teren. Akcja odbyła się sprawnie, z wielką energią do działania.

Dodatkowo klasa 4a pod opieka p. Joanny Kotuły wybrała się z misją do lasu. Tam sprawnie posprzątali  wszystkie śmieci, a w nagrodę czekało na nich ognisko z kiełbaskami.

 Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy uczniom już od najmłodszych lat. Nasi uczniowie na co dzień starannie dbają o segregację śmieci, czystość pomieszczeń oraz swojego otoczenia. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

PAMIETAJMY!
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od Nas…”

Koordynatorzy akcji

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930