Home » Bez kategorii » Z wizytą w Kraśnickim Muzeum Pożarnictwa

Z wizytą w Kraśnickim Muzeum Pożarnictwa

W czwartek klasa 6a odwiedziła Kraśnickie Muzeum Pożarnictwa, które mieści się na terenie Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Podczas zwiedzania muzeum uczniowie poznali historię kraśnickiej Straży Pożarnej, zapoznali się z budową i specyfiką działania sprzętu ratunkowo-gaśniczego- zarówno tego działającego obecnie, jak i tego używanego w przeszłości.
Dzięki uprzejmości pana kustosza uczniowie odwiedzili dodatkowo ekspozycje poświęcone: przydrożnym kapliczkom, urządzeniom w których zastosowany jest mechanizm korbowy oraz wystawę skarbonek. Przy tej ostatniej uczniowie z największą wiedzą oraz Ci najbardziej spostrzegawczy wzięli udział w zorganizowanych specjalnie dla nich konkursach (najlepsi zostali nagrodzeni oczywiście skarbonkami).

Był to bardzo pouczający a zarazem ciekawy wyjazd do miejsca o którym tak niewiele osób jeszcze wie. Zachęcamy wszystkich czytających ten artykuł do odwiedzin w Kraśnickim Muzeum Pożarnictwa.

Łukasz Kiełb

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031